Meclis 4 Kripto Para Tasarısını Onayladı! İçerikleri Ne?

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, dört kripto para yasa tasarısını kabul etti. Bu gelişmenin ardından Blockchain Association CEO’su Kristin Smith, yasaların etkilerine ilişkin görüşlerini paylaştı.

ABD Temsilciler Meclisi, 4 kripto para tasarısına onay verdi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para birimlerini düzenleyici çerçevenin içine alma çabaları devam ediyor. ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi geçen hafta dört dijital varlık yasa tasarısını kabul etti. Dört yasa tasarısı 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji (FIT) Yasası, Blockchain Düzenleyici Kesinlik Yasası, Ödeme Stablecoins Yasası için Netlik ve Paralarınızı Koruyun Yasası’ndan oluşuyor. Tasarıların geçmesinin ardından Blockchain Association CEO’su Kristin Smith Cuma günü bir tweet’le görüşlerini paylaştı. Smith, “Bu, kriptonun Kongre şampiyonlarını eğitmek + desteklemek için koordineli bir çabanın sonucudur.” dedi. Ayrıca Blockchain Association CEO’su, şu değerlendirmeyi paylaştı:

Kongre, aşırı hevesli federal kurumların boşluğu yaptırım eylemleriyle doldurmasına izin vermek yerine, düzenleyici bir çerçeve tasarlama yetkisini ortaya koyuyor. Bu hafta Amerikan kripto endüstrisi ve ABD’de uygulanabilir bir düzenleyici çerçeveye giden yolda gerçek bir ilerleme vaadi için bir dönüm noktası oldu.

Kripto para tasarıları hangi alanları düzenliyor?

Bu arada, kripto düzenleyici yasa tasarıları ilk kez komite dışında oylanarak Meclis’te tam oylamaya sunuldu. 21. Yüzyıl için FIT Yasası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda (CFTC) dijital varlıkların ihracı ve ticareti için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturuyor. Komite, Blockchain Düzenleyici Kesinlik Yasası’nın “tüketici fonlarının kontrolünü ele geçirmeyen Blockchain geliştiricileri ve Blockchain hizmetleri sağlayıcılarının yasa kapsamında finansal kurumlar veya para hizmeti işletmeleri olarak kabul edilmemesini sağladığını” belirtiyor.

Ödeme Stablecoins Yasası için Netlik, stablecoin ihraççılarını onaylamak ve düzenlemek için çeşitli düzenleyici yollar gösteriyor. Bu arada, Paralarınızı Koruyun Yasası, kripto para dünyasındaki self-custody meselesini ele alıyor.

Bu tasarılar ABD’de kripto için büyük önem taşıyor!

Kristin Smith, “Bu oylar ABD’de kripto para dünyası için büyük önem taşıyor. Yapılacak daha çok iş var. Bununla birlikte, FIT 21 Yasası henüz mükemmel olmasa da, bu konudaki ilerleme bizi heyecanlandırıyor.” dedi. Ayrıca Smith, şu hususun altını çizdi:

Kongre, aşırı hevesli federal kurumların boşluğu yaptırım eylemleriyle doldurmasına izin vermek yerine, düzenleyici bir çerçeve tasarlama yetkisini ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir