Redmi K60 Ultra’nın tanıtım tarihi belli oldu!

Xiaomi, 14 Ağustos’ta büyük bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni katlanabilir Mix Fold 3, devasa Android tablet Pad 6 Max 14 ve Band 8 giyilebilir ürünün Pro versiyonunu göreceğiz. Ancak etkinliğin yıldızı Redmi K60 Ultra olacak.

Redmi K60 Ultra, 14 Ağustos’taki Xiaomi etkinliğinde tanıtılacak

Redmi markası da Xiaomi’nin alt markası olduğu için doğal olarak etkinliğe katılıyor. Etkinlikte iPhone 14’le yarışır düzeyde olacak olan Redmi K60 Ultra’nın tanıtılacağı resmi olarak duyuruldu. Redmi’nin Weibo sayfası, Dimensity 9200+ yonga seti söylentilerini doğruladığı gibi yeni cihazın tasarımını da açıkladı.

Redmi K60 Ultra’nın ekranı 144 Hz yenileme hızına sahip olacak ve 1.5K çözünürlüğe sahip olacak, ki bu da cihazın 1220p ekranı olacağı anlamına geliyor. Hem Redmi K60 hem de Redmi K60 Pro’nun 1440p ekrana sahip olduğu yerde Ultra’nın ekranının daha düşük çözünürlüklü olması biraz şaşırtıcı.

Redmi’nin yeni amiral gemisi, 24 GB RAM ve 1 TB depolama seçeneğiyle gelecek. Bu da oyun için tasarlanmış olmamasına rağmen yüksek belleğe sahip ilk akıllı telefon olacağı anlamına geliyor. Böylelikle cihaz, bu ayın ilerleyen günlerinde gelmesi planlanan OnePlus Ace 2 Pro’yu da geride bırakacak.

K60 Ultra’nın üç adet kamerası bulunacak, ancak bunlardan yalnızca ikisi gerçek kamera olarak görünüyor. Üçüncüsü sadece temel bir 2 MP portre lensi. Ana kamera 50 MP olacak. İkincil kamera ise muhtemelen ultra geniş açılı bir çekim yapabilen bir lens olacak.

Cihazın geri kalan tüm detayları önümüzdeki Pazartesi günü, yani 14 Ağustos’ta açıklanacak. Aynı zamanda amiral gemisinin fiyat etiketi de bu etkinlikte açılacak. Redmi K50 Ultra’nın en ucuz varyantının fiyatı 445 dolardı.

Dolayısıyla K60 Ultra’nın 450-500 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını söylemek mümkün. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir