Sırbistanlı kadınlar, depremzede kadınlara yardım paketi hazırladı

NOVİ Sırbistan’ın Müslümanların yoğunlukta yaşadığı Sancak bölgesindeki Novi Pazar şehrinde yaşayan kadınlar, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kadınlar için yardım paketi hazırladı.

Hijyen ürünleriyle kıyafetlerin bulunduğu paketler, Novi Pazar’daki “En-Nisa” Kadın Derneğince, Türkiye ve Suriye’deki depremzede kadınlar için hazırlandı.

Dernek sözcüsü Azra Semsovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremzede kadınlar için ayni ve nakdi yardımlar topladıklarını kaydetti.

Semsovic, deprem bölgelerinde yaşananları fotoğraf ve görüntüler üzerinden görebildiklerini kaydederek “Dinimiz bize sabırlı, şükredici ve merhametli olmayı öğretiyor. Bu sebeple başlattığımız yardım kampanyasının, bir kucaklama, sıcak bir el ve kadınlara destek olmasını umuyoruz.” diye konuştu.

Hazırlanan her paketin 50 avro değerinde olduğuna dikkati çeken Semsovic, Türkiye ve Suriye’deki depremzede kadınlar için, içerisinde başörtüsü, iç çamaşırı, çorap, sabun, dış macunu ve fırçası, şampuan gibi birçok ürünün bulunduğu 110 paket hazırladıklarını kaydetti.

Semsovic, hazırlanan paketlere hem Türkçe hem de Arapça destek mesajları koyduklarını ifade ederek derneğin Sancak halk ve diasporasının destekleriyle 37 bin avro topladığını ve bu nakdi yardımı AFAD’ın hesabına yatırdığını belirtti.??????????????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir