Erdoğan’lı poz yetmedi… İYİ Parti’den seçilip AKP’ye geçen başkan yeniden aday yapılmadı

AKP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Aydın’ın 12 ilçesinden gösterdiği belediye başkan adayları belli oldu. AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın katılımıyla düzenlenen aday tanıtım toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Listede Nazilli sürprizi yaşandı.

2019’da İYİ Parti’den Nazilli Belediye Başkanı seçilen Kürşat Engin Özcan hakkında “ihale usulsüzlüğü” soruşturması başlayınca geçtiğimiz kasımda AKP’ye geçti. Özcan’ın rozetini TBMM Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın taktı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir fotoğrafını paylaştı.

Ancak Kürşat Engin Özcan’ın bu çabası yeniden aday gösterilmeye yetmedi. Nazilli’de Özcan yerine Esat Ergüler aday gösterildi.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, AKP’ye geçen Özcan’a tepki gösterip “Hakkımı helal etmiyorum” demişti.

“NE YAPTIN KÜRŞAT BAŞKAN?”

Kürşat Engin Özcan’ın Millet İttifakı çatısı altında belediye başkanı seçilmesi için büyük mücadeleler verdiğini ifade eden eski İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı da sosyal medya hesabından, şu açıklamayı yapmıştı:

“Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in terden sırılsıklam olmuş gömleğiyle çekilmiş fotoğrafını görünce vicdanın sızlamayacak mı? Sana inanan, güvenen on binlere hayal kırıklığı yaşattın. Onların sevgisini, güvenini ve umutlarını yok ettin. Bu seni hiç mi rahatsız etmeyecek? Kürşat Başkan, biz sana Nazilli Belediyesi’ni AKP’ye kazandırasın diye destek vermedik. Emeklerimizi, alın terimizi hoyratça heba ettin. Buna hakkın yoktu. Hakkımızı sana helal etmiyoruz.”

ÖZDAĞ: “AKŞENER’İ DE SATMIŞ, HİÇ ŞAŞIRMADIM”

Kürşat Engin Özcan’a bir tepki de o dönem Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan gelmişti. Özdağ, “Kürşat Özcan’ı yıllar önce tanıdığımda MHP’de idealist bir gençti. İYİ Parti’ye benimle birlikte geçti. Belediye başkanı olunca ekibimden ayrıldı. Akşener ile yola devam etti. Şimdi Akşener’i de satmış. Hiç şaşırmadım. Tanıdığım Kürşat zaten ölmüştü. Çürümüş cenazesi kalkıyor şimdi.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’NİN AYDIN ADAYLARI

Öte yandan, Aydın Büyükşehir Belediyesi için Mustafa Savaş’ı aday gösteren AKP’nin ilçe adayları ise şöyle:

– Bozdoğan / Ufuk Altıntaş (Mevcut belediye başkanı)

-Buharkent / Mehmet Erol (Mevcut belediye başkanı)

– İncirliova / Aytekin Kaya (Mevcut belediye başkanı)

– Koçarlı / Nedim Kaplan (Mevcut belediye başkanı)

– Köşk / Nuri Güler (Mevcut belediye başkanı)

– Kuyucak / Metin Ertürk (Geçen yıl milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti)

– Karpuzlu / Hilmi Dönmez (MHP’li mevcut belediye başkanı)

– Çine / Ali Dinçer

– Nazilli / Esat Ergüler

– Kuşadası /Esat Altungün

– Didim’de / Kadri Kabak

– Yenipazar / Kıvanç İşbilen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir